Odkomarzanie – zwalczanie komarów

Zwalczanie komarów wykonujemy w zależności od specyfiki terenu poprzez:

– zamgławianie termiczne tzw. gorącą mgłą oraz zamgławianie ULV tzw. zimna mgła.
– tradycyjny oprysk spalinowym opryskiwaczem

Odkomarzanie wykonuje się przy odpowiedniej pogodzie i w późnych godzinach popołudniowych.
Odkomarzanie metodą zamgławiania termicznego to usługa mająca za zadanie nanoszenie określonych substancji w formie mgły chemicznej. W przypadku zamgławiania kropla preparatu jest mniejsza i lżejsza niż w przypadku oprysku tradycyjnego i przedostaje się i osiada na roślinności nawet w bardzo niedostępnych miejscach. Preparat na komary w połączeniu z nośnikiem powoduje że jest on trudniej zmywalny w przypadku opadów, przez co efekt biobójczy utrzymuje się dłużej.

W Polsce występuje 47 gatunków komarów.

Samice komara odżywiają się krwią ludzką oraz zwierzęcą, która jest im niezbędna do rozmnażania. Samce odżywiają się wyłącznie nektarem kwiatów.
Komary zwabia zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i inne składniki potu. Zwabia je także wyższa temperatura ciała. Największą aktywność wykazują o zmierzchu i w nocy.
Samica, np. komara brzęczącego, składa ok. 100 jaj na powierzchni wody. Mogą to być różne zbiorniki wody stojącej jak jeziora, stawy, oczka wodne, sadzawki, a także woda pozostała po opadach znajdująca się w różnych przedmiotach, np. stare opony samochodowe, itp.
Całkowity cykl rozwojowy od jaja do owada dorosłego w zależności od wysokości temperatury trwa od 10 dni nawet do 5 tygodni.

 

Obszar działalności naszej firmy to Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka, Opoczno, Bełchatów, Radomsko, Wolbórz, Sulejów, okolice powyższych miast i inne miasta województwa łódzkiego. Nasze usługi wykonujemy również w innych częściach kraju.

Komentowanie jest wyłączone